۰۹۱۷۳۰۳۶۶۴۹
انتخاب برگه
تعویض مفصل زانو

دکتر محمد علی قاسمی – فوق تخصص جراحی  لگن و مفصل ران

فلوشیپ تعویض مفصل و ارتروسکوپی از سویس

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو یا جراحی آرتروسکوپی زانو از جمله جراحی های مربوط به ارتوپدی می باشد که برای بهبود عملکرد مفاصل زانو از آن بهره گرفته می شود، به طور کلی می توان گفت که بخش عظیمی از جراحی های زانو مربوط به تعویض مفصل زانو می باشد.

دکتر محمد علی قاسمی جراحی تعویض مفصل زانو را به افرادی که از آرتریت زانو که اغلب ناشی از صدمات وارده می باشد توصیه می نماید.

تعویض-مفصل-زانو

تعویض مفصل و جراحی زانو

جراحی در این روش بدین گونه است که پزشک متخصص جراحی ارتوپد در بخش انتهایی استخوان ها که تشکیل دهنده مفصل می باشد پروتز قرار می دهد، پروتزتعبیه شده در این مکان اغلب از جنس مواد فلزی و یا پلاستیکی می باشد.

خوشبختانه امروزه شاهد آن هستیم که کارایی و جنس مواد تشکیل دهنده پروتزها در مقایسه با گذشته، پیشرفت زیادی چشمگیری کرده است ودارای طول عمر بیشتری می باشند.

نکته مهی که درباره پروتزها باید در نظر داشت این است که برخلاف نظرات برخی از افراد که گمان دارند طول عمر تعویض مفصل به جنس پروتز ها بستگی دارد باید گفت که طول عمر تعویض مفصل صرفا وابسته به جنس آن نیست و از لحاظ عمر تفاوت چندانی بین پروتزهای تولید شده از کمپانی های مختلف وجود ندارد بلکه عوامل دیگری در طول عمر پروتزها موثر می باشند که عبارتند از:

 • نحوه نگهداری
 • نحوه کارگذاری مفصل
 • نحوه استفاده بیمار از مفصل

البته لازم به ذکر است که جنس استخوان بیمار نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

عوامل تاثیر گذار در فرسودگی مفصل زانو

با توجه به بیانات دکتر محمدعلی قاسمی متخصص جراحی ارتوپد، لایف استایل و نوع زندگی فرد می تواند تاثیر زیادی فرسایش مفصل زانو داشته باشد، هر چند ژنتیک و تغذیه نیز در بروز این عارضه بی تاثیر نیست.

جراحی تعویض مفصل زانو به چه افرادی توصیه می شود؟

 • افرادی که به علت درد و سفتی که در ناحیه زانوی خود حس می کنند از انجام کارها و فعالیت های روتین خود عاجز باشند مانند از پله هابالاپایین رفتن و یا نشستن و بلند شدن.
 • افرادی که حتی درهنگام خواب و استراحت در ناحیه زانوهای خود درد زیادی را احساس نمایند.
 • افرادی که التهاب و ورم زانوهای آنها به حدی باشد که با مصرف دارو نیز التیام نیابند.
 • افرادی که فرم زانوهای آنها کاملا تغییر کرده باشد.
 • البته لازم به ذکر است که پس از انجام معاینات و بررسی های لارم توسط پزشک متخصص ارتوپد،تشخیص داده می شود که بیمار کیس مناسب جراحی تعویض مفصل زانو می باشد یا خیر؟ چرا در برخی مواقع پزشک با تجویز روش های غیر جراحی به بهبود وضعیت زانوها کمک می کند، در صورتی که بیمار با روش های غیر جراحی بهبود پیدا نکرد پس پزشک به بیمار توصیه می کند که جراحی تعویض مفصل زانو انجام دهد.

انواع جراحی تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل کامل زانو

در روش تعویض کامل مفصل زانو، پزشک متخصص اقدام به تعویض نمودن هر دو قسمت زانو می نماید، طول انجام این جراحی بین 1 تا 3 ساعت به درازا می انجامد.

تعویض مفصل جزیی زانو

در این روش پزشک متخصص تنها بخشی از مفصل زانو را برداشته و پروتز مورد نیاز را تعبیه می نماید ؛برش های جراحی و مدت زمان جراحی  در این روش نسبت به روش جراحی کامل مفصل کم ترمی باشد.

دکتر محمد علی قاسمی متخصص جراحی ارتوپدی و فوق تخصص جراحی لگن و مفصل ران و فلوشیپ تعویض مفصل در شیراز، آگاه به دانش روز دنیا،در زمینه جراحی ارتوپد، لگن و زانو آماده ارائه خدمات به شما کاربران گرامی می باشد.

لازم به ذکر است با مراجعه به  اینستاگرام دکترمحمدعلی قاسمی می توانید از مطالب علمی و کاربردی این صفحه آگاهی پیدا کنید.

دوران نقاهت پس از جراحی مفصل زانو

 • لازم است بیمار حداقل 2 تا 3 شب پس از جراحی در بیمارستان و تحت نظر پزشک ؛بستری گردد.
 • احساس درد پس از جراحی طبیعی است و جای نگرانی ندارد.
 • افراد در ایتدا باید برای راه رفتن از عصا و یا واکر استفاده نماید.
 • انجام فیزیوتراپی یکی از مهمترین مرحله پس از جراحی می باشد،که حداقل تا 3 ماه باید ادامه پیدا کند.
 • بیمار بمدت 1 تا 2 ماه نباید رانندگی کرده و پشت فرمان بنشیند.
 • لازم است بیمار به تمام توصیه های پزشک متخصص خود گوش کرده و داروهای تجویز شده از سوی پزشک را به موقع مصرف نماید.
 • توصیه می گردد بیمار از نشستن و یا ایستادن طولانی مدت اجتناب نماید.
 • برای تسریع بهبودی بهتر است از مکمل های آهن برای تقویت قوای عضلانی مصرف گردد.
 • انجام فعالیت های شدید اکیدا ممنوع است.
 • از خم کردن زانوها اکیدا نیز خودداری گردد.

 در پایان

جراحی تعویض مفصل زانو یکی از جراحی های  پیچیده و موفق ارتوپدی می باشد که سختی های زیادی نیز تا زمان بهبودی برای بیمار به همراه دارد. در صورتی که بیمار به نکات و توصیه های پزشک خود عمل ننماید دوران نقاهت و درمان وی نیز طولانی تر خواهد شد و در نتیجه ممکن است نتایج موثر و موفقی پس از جراحی مشاهده نگردد، لذا توصیه می گردد تمام مراقبت ها و نکات لازم ، مرتب ، دقیق و زیر نظر پزشک متخصص انجام گیرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی ها و معیارات بهترین فوق تخصص ارتوپد در شیراز می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات خویش را در این زمبنه افزایش دهید.

با تشکر از حسن توجه شما عزیزان، مدیریت سایت: دکترمحمد علی قاسمی، متخصص جراحى ارتوپد و فوق تخصص جراحی لگن و مفصل ران و فلوشیپ تعویض مفصل از سویس.

برچسب‌ها

آسیب دیدگی رباط زانو آسیب های مفصل لگن آیا پرتس درمان دارد استوتومی لگن ایمپینجمنت لگن بهترین جراح ارتوپد در شیراز بهترین دکتر ارتوپد در شیراز بیماری پرتس بیماری پرتس در بچه ها بیهوشی عمل رباط صلیبی تشخیص بیماری پرتس تغذیه بعد از عمل تعویض مفصل زانو جراحى تعويض مجدد مفصل لگن درمان کشیدگی تاندون روی پا دوره نقاهت تعویض مفصل لگن دویدن بعد از عمل رباط صلیبی دکتر فوق تخصص جراحی زانو و لگن دکتر محمد علی قاسمی دکتر محمد علی قاسمی جراح ارتوپد در شیراز دکتر محمد علی قاسمی فوق تخصص جراحی زانو و لگن رانندگی بعد از عمل رباط صلیبی رباط صلیبی زانو ساییدگی لگن ودرمان سندروم ایمپینجمنت سیاه شدن سر استخوان ران علت سیاه شدن سر استخوان ران علل نکروز یا سیاه شدن سر استخوان عمل رباط صلیبی زانو لنگش لنگش در بچه ها محدودیت های بعد از تعویض مفصل لگن مراقبت های بعد از تعویض مفصل لگن مراقبت های بعد از جراحی تعویض مفصل ران مراقبت های تعویض مفصل مزایا و معایب تعویض مفصل زانو نشانه های آسیب دیدگی رباط زانو نکروز یا سیاه شدن سر استخوان ران هزینه تعویض مفصل لگن هزینه جراحی تعویض مفصل ران هزینه عمل رباط صلیبی زانو هزینه عمل پارگی رباط صلیبی ورزش های بعد از تعویض مفصل ران ورزش های مناسب بعد از عمل رباط صلیبی پارگی منیسک زانو گیر کردن مفصل ران

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =

Call Now Button