۰۹۱۷۳۰۳۶۶۴۹
انتخاب برگه
بهترین متخصص ارتوپد در شیراز

دکتر محمد علی قاسمی – فوق تخصص جراحی  لگن و مفصل ران

فلوشیپ تعویض مفصل و ارتروسکوپی از سویس

ارتوپدی یکی از حوزه های پزشکی است که در آن به تشخیص و درمان تمامی بیماری ها و اختلالاتی که در نواحی استخوانی، مفصلی و اسکلت یا ساختمان بدن رخ می دهد، می پردازد. در ادامه نوشتاری که در پیش رو دارید برآنیم که در قالب بخش های مختلفی در زمینه ارتوپد و پزشکان ارتوپدی اطلاعاتی را در اختیار عزیزان و همراهان همیشگی مان قرار دهیم.

 • متخصص ارتوپد کیست؟
 • مهم ترین اقدامات درمانی بهترین متخصص ارتوپدی کدامند؟
 • ویژگی های بهترین دکتر ارتوپد چیست؟

 

متخصص ارتوپد کیست؟

متخصص ارتوپد، پزشکی است که در دوره های آموزشی و آکادمیک پزشکی تحصیلاتی در زمینه بیماری ها و اختلالات مفصلی و استخوانی دارد و می تواند در هنگام بروز مشکلات مختلف در این بخش ها به تشخیص و درمان بپردازد.

برای انتخاب بهترین متخصص ارتوپد این سوال نیز باید پاسخ داده شود که متخصص ارتوپد چه بیمارانی را درمان می کند؟

به طور معمول بیماران زیر جهت معالجه به یک جراح و ارتوپد مراجعه می کنند:

 • افرادی که بر اثر فعالیت های ورزشی دچار آسیب استخوان شده اند.
 • افرادی که مفاصل و استخوانشان دچار شکستگی، دررفتگی و… شده باشد.
 • افراد دچار پارگی رباط، تاندون
 • اشخاص دارای پوکی استخوان
 • آرتروز یا آرتریت
 • افرادی که با آسیب های مادرزادی مفاصل و استخوان (دررفتگی مفصل لگن مادرزادی) روبرو هستند.
 • دیسک کمر
 • و …

ویژگی های بهترین ارتوپد

مهم ترین اقدامات درمانی بهترین متخصص ارتوپدی

واقعیتی که وجود دارد این است که دامنه فعالیت های تشخیصی و درمانی که از سوی بهترین دکتر ارتوپد انجام می شود گسترده است و تمامی آن ها فعالیت های کاملا تخصصی می باشند. از مهم ترین اقدامات درمانی بهترین متخصص ارتوپد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی مفصل لگن؛ در مواردی در اثر علل مختلف مفاصل لگنی دچار مشکلات و شکستگی هایی می شود که فرد باید تحت جراحی قرار گیرد و در مواردی مفصل لگن تعویض می شود.
 • جراحی تعویض مفصل ران
 • درمان
 • درمان عارضه سیاه شدن سر استخوان یا نکروز سراستخوان ران
 • جراحی مفصل زانو؛ مفصل زانو زمانی که با ساییدگی روبرو شود موجب بروز درد هایی در فرد می شود که غیر قابل تحمل خواهد بود، از این رو جراح ارتوپد در طی یک عمل از مفاصل مصنوعی استفاده کرده و در بخش مفصل زانو جایگذاری می کند.
 • زمانی که استخوان لگن به طور مادرزادی و از بدو تولد دچار در رفتگی باشد بهترین متخصص ارتوپد به درمان این عارضه می پردازد.

جراحی مفصل لگن و زانو

باید اظهار کنیم که حساس ترین و تخصصی ترین جراحی هایی که از سوی بهترین متخصص ارتوپد انجام می شود ،جراحی مفصل لگن و زانو است. در این جراحی اقدامات مختلفی انجام می شود که یکی از آن اقدامات تعویض مفصل لگن و تعویض مفصل زانو است.

بسیاری از متخصصین ارتوپد در انجام جراحی تعویض مفصل لگن و زانو مهارت های دقیق علمی و عملی دارند و می توانند با توجه به تجربه فعالیت های درمانی ای که دارند برای بیمار بهترین روند جراحی و درمان را برنامه ریزی کنند.

خوش بختانه آمار قابل توجهی از جراحی هایی که در ناحیه لگن و زانو انجام می شود موفقیت های درمانی بسیاری را برای افراد رقم می زند. مشاهده شده است که اغلب مردان و زنانی که تعویض مفصل زانو و لگن داشته اند درد های شدیدی که پیش از جراحی با آن ها همراه بوده است از بین رفته و توانستند به روند عادی و طبیعی زندگی باز گردند.

متخصص خوب ارتوپد در شهر شیراز، باید علاوه بر کسب تجربه با انجام عمل های جراحی متعدد دانش و تحصیلات خود را به فناوری های نوین، روش های جراحی به روز با استفاده از دستگاهای پیشرفته جدید ارتقا دهد.

اگر فکر می کنید ممکن است برای انجام جراحی شما وسیله یا روش خاصی مناسب باشد، باید متخصص ارتوگپدی را انتخاب نمایید که قادر به کاشت وسیله بوده و آموزش کافی را نیز دیده باشد.

بهترین متخصص ارتوپد چه ویژگی هایی دارد؟

مهم ترین ویژگی هایی که بهترین دکتر ارتوپد باید داشته باشد از این قرار است:

 • آگاهی و دانش عمیق و تخصصی در زمینه فعالیت های درمانی و جراحی های مختلف در حوزه دانش ارتوپدی
 • مهارت در پیاده سازی انواع تئوری های علمی و تخصصی دانش ارتوپدی در جریان فعالیت های تشخیصی و درمانی
 • مهارت در انجام جراحی تعویض مفصل لگن
 • تخصص در انجام جراحی هیپ
 • تخصص در زمینه انواع تکنیک های تشخیصی به منظور تشخیص های درست و موفق در هنگام بروز مشکل برای بیماران؛ از مهم ترین مراحل درمانی، تشخیص دقیق است زیرا که تا زمانی که تشخیص به درستی انجام نشود نمی توان به اتخاذ بهترین روش درمانی امیدوار بود.
 • انجام معاینات دقیق و بررسی های تخصصی بیمار برای ایجاد نگاهی دقیق در زمینه مشکلاتی که برای بیمار رخ داده است.

نتیجه گیری

در تمامی بخش هایی که در این نوشتار تدوین کرده ایم تلاش مان بر این بود که در زمینه ویژگی های بهترین جراح ارتوپد و بسیاری از اقدامات درمانی که از سوی وی انجام می گیرد نگارشی دقیق داشته باشیم.

مهم ترین نکته ای که به عنوان توصیه پایانی عنوان خواهیم کرد این است که به جهت حساسیت بالایی که جراحی های حوزه ارتوپدی دارد حتما باید در زمینه انتخاب دکتر ارتوپد نهایت دقت خود را لحاظ کنید تا روند درمان با اتکا بر تجربه و مهارتی که بهترین پزشک ارتوپد دارد با موفقیت پشت سر گذاشته، صورت گیرد.

 

برچسب‌ها

آسیب دیدگی رباط زانو آسیب های مفصل لگن آیا پرتس درمان دارد استوتومی لگن ایمپینجمنت لگن بهترین جراح ارتوپد در شیراز بهترین دکتر ارتوپد در شیراز بیماری پرتس بیماری پرتس در بچه ها بیهوشی عمل رباط صلیبی تشخیص بیماری پرتس تغذیه بعد از عمل تعویض مفصل زانو جراحى تعويض مجدد مفصل لگن درمان کشیدگی تاندون روی پا دوره نقاهت تعویض مفصل لگن دویدن بعد از عمل رباط صلیبی دکتر فوق تخصص جراحی زانو و لگن دکتر محمد علی قاسمی دکتر محمد علی قاسمی جراح ارتوپد در شیراز دکتر محمد علی قاسمی فوق تخصص جراحی زانو و لگن رانندگی بعد از عمل رباط صلیبی رباط صلیبی زانو ساییدگی لگن ودرمان سندروم ایمپینجمنت سیاه شدن سر استخوان ران علت سیاه شدن سر استخوان ران علل نکروز یا سیاه شدن سر استخوان عمل رباط صلیبی زانو لنگش لنگش در بچه ها محدودیت های بعد از تعویض مفصل لگن مراقبت های بعد از تعویض مفصل لگن مراقبت های بعد از جراحی تعویض مفصل ران مراقبت های تعویض مفصل مزایا و معایب تعویض مفصل زانو نشانه های آسیب دیدگی رباط زانو نکروز یا سیاه شدن سر استخوان ران هزینه تعویض مفصل لگن هزینه جراحی تعویض مفصل ران هزینه عمل رباط صلیبی زانو هزینه عمل پارگی رباط صلیبی ورزش های بعد از تعویض مفصل ران ورزش های مناسب بعد از عمل رباط صلیبی پارگی منیسک زانو گیر کردن مفصل ران

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 1 =

Call Now Button