انتخاب برگه
دکتر محمد علی قاسمی / بیماری ها / لگن / مزایای تعویض مفصل لگن
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

مزایای تعویض مفصل لگن

مزایای تعویض مفصل لگن را می دانید؟ زندگی بعد از تعویض مفصل لگن چگونه است؟ اکثر کسانی که این جراحی برای آن ها توصیه شده است، می خواهند بدانند بعد از تعویض مفصل لگن دامنه حرکتی آن ها چه تغییری می کند؟ چند درصد از مشکلات آن ها حل می شود؟ تعویض کامل مفصل لگن تنها زمانی مورد توجه قرار می گیرد که درمان های محافظه کارانه تری را امتحان کرده باشید و شکست خورده باشید، بنابراین همچنان درد، سفتی یا مشکلات قابل توجهی در عملکرد لگن ایجاد شده بود وجود دارد. راهکار های تعویض مفصل غیر تهاجمی لگن یکی از روش هایی است که ممکن است مشکل شما را حل کند. اما تشخیص این امر به عهده متخصص خواهد بود.

 💠 تعویض مفصل لگن در شیراز

زندگی بعد از تعویض مفصل لگن

لازم است ابتدا این واقعیت را بدانید که مفصل جایگزین شده به راحتی مفصل طبیعی خود شما نخواهد بود. به این ترتیب لازم است بعد از جراحی نکاتی را مد نظر قرار دهید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

زندگی پس از تعویض مفصل لگن

بیماران مسن با همان خطراتی روبرو هستند. اما به طور طبیعی ممکن است زمان بیشتری برای بهبودی لازم باشد. از آنجایی که جراحی تعویض مفصل ران به طور کلی به عنوان یک روش ایمن در نظر گرفته می شود، سن به عنوان یک مانع در نظر گرفته نمی شود. بنابراین افراد در سنین بالا نیز می توانند از مزایای این جراحی بهره ببرند.

یکی ازچالش های اصلی تعویض مفصل کامل لگن تغییر در طول پاهاست که متصص ممکن است با در نظر گرفتن مواردی آن را به حداقل برساند و از پیش ببرد. اما با این حال ممکن است در هنگام راه رفتن فرد تغییرات بسیار جزئی در ارتباطش با هماهنگ نبودن طول پاها احساس کند. اما لازم نیست نگران باشید در ادامه مقاله علت آن را به شما خواهیم گفت.

بهترین مزایای تعویض مفصل لگن شامل چه مورادی می شود؟

اول از همه لازم است بدانید این جراحی به عنوان یکی از موفق ترین جراحی های شناخته شده به شمار می رود. اگر نیاز به انجام این جراحی دارید، بهتر است نگران نباشید. برای درمان مشکلات خود را به دست متخصص بسپارید. این درمان می تواند راهی موثر، ایمن و بادوام برای درمان بسیاری از مشکلات ناشی از آرتریت شدید لگن باشد. بهترین راهکار در این زمینه تعویض مفصل غیر تهاجمی لگن است.

مزایای تعویض مفصل لگن

بهبود یافتن درد

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که ممکن است برای درمان آن دست به این اقدام بزنید، درد است. بعد ازانجام این جراحی مشکلات حرکتی شما برطرف خواهد شد، درد در شما نیز بهبود خواهد یافت. بنابراین سایر مشکلات معمول مرتبط با آرتریت لگن، مانند بالا رفتن از پله ها، پوشیدن جوراب، بلند شدن از روی صندلی و… نیز از بین خواهد رفت.

دائمی ترین روش درمان

با آنکه فرسودگی عمومی یکی دیگر از خطرات بلندمدت است که باید در نظر گرفت، این یک اقدام طولانی مدت و موثر برای از بین بردن مشکلات لگنی خواهد بود. شواهد کنونی نشان می‌دهد که 80 تا 85 درصد از موردهای تعویض‌ مفصل لگن، 20 سال پس از انجام آن‌ها همچنان کار می‌کنند. این مورد به این دلیل است که هیپ مصنوعی به نحوی ساخته شده است که فرد مدتی طولانی بتواند از آن استفاده کند.

افزایش دامنه حرکتی

پس از تسکین درد، افزایش تحرک و قدرت مزیت اصلی بعدی است. بیماران تعویض مفصل ران باید بتوانند کارهای ساده ای مانند بالا رفتن از پله ها و راه رفتن را بدون استفاده از وسیله کمکی انجام دهند. البته دامنه حرکتی هر فرد بسته به وضعیت او ممکن است متفاوت باشد.

بهبود کیفیت زندگی

در کنار سایر مزایای ذکر شده، بهبود کیفیت زندگی را نباید دست کم گرفت. بازیابی توانایی انجام کارهای ساده مانند راه رفتن و بالا رفتن از پله ها می تواند اثرات بسیار مفیدی بر سلامت روان فرد داشته باشد. با افزایش دامنه حرکتی، بیمار می تواند احساس کند که استقلال بسیار بیشتری دارد.

عمر تعویض مفصل لگن

کلام آخر

می توان نتیجه گرفت که مزایای تعویض کامل لگن به بهبود کیفیت زندگی بیماران کمک می‌کند و در عین حال به کاهش تقاضا برای خدمات بهداشتی و رفاهی جامعه نیز کمک خواهد کرد. با آنکه تعویض مفصل لگن شاید در همان ابتدا تجویز نشود، اما باز هم می توان آن را یکی ازدائمی ترین روش ها در نظر گرفت.  

سوالات متداول

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 3 =

Call Now Button