انتخاب برگه
دکتر محمد علی قاسمی / هزینه جراحی تعویض مفصل لگن در شیراز
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه جراحی تعویض مفصل لگن در شیراز

هزینه جراحی تعویض مفصل لگن در شیراز

جراحی تعویض مفصل لگن از مهم ترین جراحی ها و اقدامات درمانی است که از سوی بهترین و مجرب ترین متخصصین ارتوپد انجام می شود.

در این مقاله قرار است در خصوص جراحی تعویض مفصل لگن، هزینه جراحی تعویض مفصل لگن، خصوصیات بهترین دکتر ارتوپد لگن و نیز بسیاری از موضوعات مرتبط مطالبی را بیاوریم که آگاهی از آن ها کاملا مهم و ضروری می باشد.

هزینه جراحی تعویض مفصل لگن در شیراز

جراح تعویض مفصل لگن

به پزشک ارتوپدی که بعد از گذران دوره های عمومی پزشکی و سپس طی کردن مراحل آموزشی و تخصصی دوره های اتوپدی وارد تخصص لگن شده است جراح تعویض مفصل لگن گفته می شود.

جراحی تعویض مفصل ران بسیار حساس و پیچیده است که صرفا جراحان متبحر و مجرب می توانند از پس دشواری و انجام آن برآیند.

به موازات افزایش حساسیت این نوع جراحی هزینه آن نیز افزایش می یابد که موجب دغدغه مندی و نگرانی بسیاری از بیماران و خانواده هایشان شده است. در ادامه به مهم ترین فاکتور هایی که باعث می شود هزینه های جراحی تعویض مفصل لگن مشخص شود خواهیم پرداخت.

جراحی تعویض مفصل لگن چرا انجام می شود؟

زمانی که مفصل اصلی لگن و ران در اثر افزایش سن و یا آسیب هایی شدید از بین برود ناچاراً در طی یک عمل جراحی باید مفصل اصلی با یک پروتز مصنوعی جابجا شود.

این پروتز ها کاملا با ساختار بدن سازگار هستند و بعد از جایگذاری در محل مفاصل می توانند در بهبود وضعیت حرکتی و نیز افزایش دامنه حرکتی و از همه مهم تر در کاهش درد های مفصل لگن نقش به سزایی خواهند داشت.

هزینه تعویض مفصل لگن  و ران

واقعیتی که وجود دارد این است که  جراحی تعویض مفصل لگن و ران از جمله جراحی هایی است که هزینه زیادی دارد.

علل و عوامل زیادی باعث می شود که هزینه ها افزایش یا کاهش داشته باشند که مهم ترین این عوامل موارد زیر می باشند:

  • میزان تجربه پزشک جراح: طبیعی است که میزان دستمزد جراحی که سال ها در این عرصه فعالیت کرده است و از تجربه زیادی برخوردار است بیشتر است. در مواردی که پزشکان تازه کار وارد حوزه درمانی می شوند علیرغم این که آگاهی و دانش لازم را کسب کرده اند اما به جهت سابقه درمانی کوتاه مدت هزینه هایی به مراتب کمتر در قبال جراحی هایی که انجام می دهند دریافت می کنند
  • مرکزی که در آن جراحی انجام می شود؛ در واقع به میزانی که مرکز درمانی یا بیمارستانی که در آن جراحی می کنید مجهز باشد هزینه های بیشتری را در مقابل خدماتی ارائه می دهد دریافت می کند. برای مثال مراکز خصوصی هزینه های بیشتری را نسبت به مراکز دولتی دریافت می کنند زیرا که امکانات درمانی و خدمات باکیفیت تری به بیماران و مراجعین ارائه می کنند.
  • نوع مفصل مصنوعی که برای بیماران استفاده می شود؛ مفاصل مصنوعی ک در جریان جراحی بکار گرفته می شوند انواع مختلفی دارند که هر کدام برحسب کیفیت و برند هزینه های مختلفی برای بیماران در بر دارند. برای مثال در جراحی هایی که روند آن پیچیده تر می باشد از مفاصل بسیار گران باید استفاده شود تا احتمال موفقیت نتیجه درمانی افزایش پیدا کند. از این رو شرایط بیمار نیز مشخص می کند از کدام نوع پروتز مصنوعی باید استفاده کند.

ویژگی های بهترین جراح تعویض مفصل لگن

  • دانش کافی در خصوص تئوری های موجود در زمینه جراحی تعویض مفصل لگن و انواع تکنیک های درمانی
  • مهارت در بکارگیری انواع تکنیک های درمانی در جریان جراحی به منظور بهبود وضعیت بیمار و افزایش میزان موفقیت نتیجه درمان
  • تجربه و برخورداری از کارنامه کاری موفق که به نوعی نشانگر توانمندی جراح در انجام انواع اقدامات درمانی از جمله جراحی تعویض مفصل لگن می باشد
  • دریافت هزینه های جراحی که معقول و منصفانه باشد
  • استفاده از بهترین و نوین ترین تجهیزات درمانی در جریان جراحی به منظور افزایش شانس بهبودی در افراد بیمار
  • ارائه مشاوره های دلسوزانه به بیمار و آگاه سازی مراجعه کننده در خصوص میزان وخامت وضعیت بیماری اش

دکتر محمد علی قاسمی متخصص جراحی ارتوپدی و فوق تخصص جراحی لگن و مفصل ران و فلوشیپ تعویض مفصل در شیراز، آگاه به دانش روز دنیا،در زمینه جراحی ارتوپد، لگن و زانو آماده ارائه خدمات به شما کاربران گرامی می باشد.

لازم به ذکر است با مراجعه به  اینستاگرام دکترمحمدعلی قاسمی می توانید از مطالب علمی و کاربردی این صفحه آگاهی پیدا کنید.

نتیجه گیری مطلب

امیدواریم که با مد نظر قرار دادن این معیارها و اطلاعات در هنگام انتخاب جراح تعویض مفصل لگن انتخاب درستی داشته باشید و بهترین روند جراحی برای شما رقم بخورد. تجربه و میزان تخصص جراح از مهم ترین معیارهای تضمین موفقیت روند یک جراحی محسوب می شوند که نمی توان آن را انکار کرد.

بنابراین انتخاب یک جراح تعویض مفصل لگن خوب بر عهده شماست و این شمائید که باید این انتخاب را به درستی انجام دهید. پس توصیه می کنیم که از کنار آن به راحتی عبور نکنید و روند جراحی را به دست یکی از بهترین و معتبرترین جراحان کشور بسپارید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی ها و معیارات بهترین فوق تخصص ارتوپد در شیراز می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات خویش را در این زمبنه افزایش دهید.

با تشکر از حسن توجه شما عزیزان، مدیریت سایت: دکترمحمد علی قاسمی، متخصص جراحى ارتوپد و فوق تخصص جراحی لگن و مفصل ران و فلوشیپ تعویض مفصل از سویس.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 17 =

Call Now Button