۰۹۱۷۳۰۳۶۶۴۹
انتخاب برگه
پارشیال منیسکتومی

دکتر محمد علی قاسمی – فوق تخصص جراحی  لگن و مفصل ران

فلوشیپ تعویض مفصل و ارتروسکوپی از سویس

پارشیال منیسکتومی

منیسک ها از غضروف رشته ای تشکیل شده اند، همانند ضربه گیری جاذب عمل می‌ کنند و هم‌ چنین خونرسانی به قسمت خارجی و ‌داخلی که خون به آن جا نمی رسد را نیز انجام می دهند.

علاوه بر این، قسمت داخلی که نازک تر از قسمت ضخیم خارجی است و به غشای مفصلی متصل است نیز خونرسانی می شود. به همین خاطر، پارگی قسمت داخلی منیسک که خونرسانی نمی شود، باید برداشته شود.

در چنین شرایطی، پارشیال منیسکتومی به منظور برداشت منیسک پاره که منجر به بروز درد شده است، ضروری می باشد.

تکنیک پارشیال منیسکتومی به روش آرتروسکوپی انجام می شود. در چنین مواردی، قسمت پاره منیسک برداشته می شود به گونه ای که باقی مانده منیسک تا حد امکان حفظ شود، نقش ضربه گیری باقی بماند و هم چنین احتمال بروز پارگی مجدد به حداقل برسد.

تکنیک جراحی شامل ایجاد دو برش کوچک در طرفین تاندون پاتلا و با استفاده از دوربین آرتروسکوپی و‌ سایر ابزارهای جراحی می باشد. پارگی منیسک اصلاح می شود تا هر گونه لبه ای که به مفصل رسیده و منجر به بروز درد شده، برداشته شود البته تا حدی که منیسک حفظ شود.

پارشیال منیسکتومی

مراقبت های بعد از پارشیال منیسکتومی

تقریبا در تمام شرایط، هفته اول جراحی اجازه تحمل وزن جزئی به بیمار با استفاده از عصا داده می شود، اما تحمل وزن به طور کامل و افزایش فعالیت های بدنی به مرور و طی چند هفته امکان پذیر خواهد شد.

به بیماران توصیه می شود از انجام فعالیت هایی‌ که منجر به بروز درد و تورم بعد از جراحی منیسک می شوند، خودداری کنند. آن هم به این دلیل که بسیاری از بیماران بعد از جراحی با درد و تورم روبرو می شوند، این علائم به دلیل بازگشت مجدد پارگی منیسک نمی باشد.

دکترمحمد علی قاسمی، متخصص جراحى ارتوپد و فوق تخصص جراحی لگن و زانو درتهران، آگاه به دانش روز دنیا،در زمینه جراحی ارتوپد، لگن و زانو آماده ارائه خدمات به شما کاربران گرامی می باشد.

لازم به ذکر است با مراجعه به  اینستاگرام دکترمحمدعلی قاسمی می توانید از مطالب علمی و کاربردی این صفحه آگاهی پیدا کنید.

بنابراین، انجام فعالیت های سبک مانند شنا، پیاده روی، دوچرخه سواری و یا الپتیکال برای تمامی بیماران توصیه می شود. با این حال، انجام فعالیت هایی از قبیل دو و یا بسکتبال باید با احتیاط انجام شوند تا از عدم بروز درد و یا تورم اطمینان حاصل گردد.

با این که جراحی در یک روز و با دو تا سه برش انجام می شود، اما نیاز به مراقبت و زمان دارد تا از زمان بروز آسیب به زانوها اطمینان حاصل گردد. حتی ورزشکاران حرفه ای که تحت جراحی پارشیال منیسکتومی قرار گرفته اند، نسبت به افرادی که تحت جراحی بازسازی رباط صلیبی قرار می گیرند، در کوتاه مدت با محدودیت های بیشتری روبرو خواهند بود.

Source: https://drrobertlaprademd.com/partial-meniscectomy/

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی ها و معیارات بهترین فوق تخصص ارتوپد در تهران می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات خویش را در این زمبنه افزایش دهید.

با تشکر از حسن توجه شما عزیزان، مدیریت سایت: دکترمحمد علی قاسمی، متخصص جراحى ارتوپد و فوق تخصص جراحی لگن و زانو درتهران

برچسب‌ها

آسیب دیدگی رباط زانو آسیب های مفصل لگن آیا پرتس درمان دارد استوتومی لگن ایمپینجمنت لگن بهترین جراح ارتوپد در تهران بهتزین دکتر ارتوپد در تهران بیماری پرتس بیماری پرتس در بچه ها بیهوشی عمل رباط صلیبی تشخیص بیماری پرتس تغذیه بعد از عمل تعویض مفصل زانو جراحى تعويض مجدد مفصل لگن درمان کشیدگی تاندون روی پا دوره نقاهت تعویض مفصل لگن دویدن بعد از عمل رباط صلیبی دکتر فوق تخصص جراحی زانو و لگن دکتر محمد علی قاسمی دکتر محمد علی قاسمی جراح ارتوپد در تهران دکتر محمد علی قاسمی فوق تخصص جراحی زانو و لگن رانندگی بعد از عمل رباط صلیبی رباط صلیبی زانو ساییدگی لگن ودرمان سندروم ایمپینجمنت سیاه شدن سر استخوان ران علت سیاه شدن سر استخوان ران علل نکروز یا سیاه شدن سر استخوان عمل رباط صلیبی زانو لنگش لنگش در بچه ها محدودیت های بعد از تعویض مفصل لگن مراقبت های بعد از تعویض مفصل لگن مراقبت های بعد از جراحی تعویض مفصل ران مراقبت های تعویض مفصل مزایا و معایب تعویض مفصل زانو نشانه های آسیب دیدگی رباط زانو نکروز یا سیاه شدن سر استخوان ران هزینه تعویض مفصل لگن هزینه جراحی تعویض مفصل ران هزینه عمل رباط صلیبی زانو هزینه عمل پارگی رباط صلیبی ورزش های بعد از تعویض مفصل ران ورزش های مناسب بعد از عمل رباط صلیبی پارگی منیسک زانو گیر کردن مفصل ران

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هشت =

Call Now Button