انتخاب برگه
دکتر محمد علی قاسمی / بهترین دکتر برای جراحی زانو در شیراز
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین دکتر برای جراحی زانو در شیراز

ممکن است افراد برای درمان دردهای مفاصل ناشی از آسیب دیدگی هایی مانند پارگی غضروف و یا رباط عمل زانو را انجام دهند. جراحی زانو مواردی مانند استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و آرتریت پس از آسیب را نیز درمان می کند.

در این مقاله سعی شده تا  انواع مختلف عمل زانو، مدت زمان بهبودی و روش هایی که به شما برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی کمک می کند و ویژگی های بهترین جراح زانو در شیراز بررسی شود.

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در شیراز

برای انتخاب بهترین جراح زانو در شیراز باید موارد مهم زیر را در نظر گرفت:

تجربه و تخصص جراح زانو

یکی از معیارهای مهمی که برای انتخاب جراح زانو باید در نظر داشت تخصص و تجربه است که تاثیر زیادی در درمان و بهبود بیمار دارد. برای اینکه این مورد را بسنجید می توانید از طریق صفحه شخصی پزشک و یا در مراجعه حضوری از بیماران حاضر در مطلب اطلاعات لازم را بدست آورید.

آشنایی با تکنیک های روز عمل زانو

از آنجایی که در حوزه پزشکی روز به روز تکنیک های جدید ارائه می شود و مدام در حال پیشرفت است یک متخصص جراحی تعویض مفصل باید با این تکنیک های نوین آشنا باشد و دانش خود را به اطلاعات روز دنیا ارتقا دهد.

جراحی زانو

جراحی زانو عملی پیچیده و دشوار است که باید حتما توسط فوق تخصص لگن و تعویض مفصل انجام شود. تا بهترین نتیجه و کمترین عوارض مشاهده شود.

ارتباط مناسب با بیمار (بیمار محور بودن)

با توجه به اینکه اکثر افرادی که به پزشک مراجعه می کنند درد زیادی در ناحیه زانو دارند معمولا تمایل دارند که پزشک با آنها رفتار صمیمانه و دلسوزانه ای داشته باشد. داشتن رفتاری مهربانانه یکی از عواملی است که در انتخاب جراح زانو بسیار موثر است. پزشک جراح خوب در شیراز با حوصله به صحبت های بیمار گوش کرده و روش درمان را به طور کامل برای بیمار تشریح می کند.

موقعیت جغرافیایی

به دلیل وجود مشغله فراوان افراد و شلوغی شهر دسترسی راحت به مطلب پزشک در انتخاب بهترین جراح زانو تا حدی زیادی تاثیر گذار است. چون این دسته از بیماران در حرکت خود دچار مشکل هستند انتخاب موقعیت مناسب و دسترسی راحت به مطب بسیار حائز اهمیت است.

ضرورت مراجعه به بهترین جراح زانو در شیراز

از آنجایی که جراحی زانو عملی دشوار و پیچیده است؛ بهتر است برای انجام آن حتما به پزشکی مراجعه کرد که تجربه و مهارت کافی در این زمینه داشته باشد و تحصیلات خود را در بهترین دانشگاهای دنیا کسب کرده باشد. جراح زانو که تمام دوره ها و آموزش های لازم را گذرانده، بهترین درمان را نیز برای بیمار درنظر خواهد گرفت.

دکتر محمدعلی قاسمی، یکی از بهترین جراحان زانو در شیراز است که دارای فلوشیپ فوق تخصصی تعویض لگن و زانو از سوئیس و عضو انجمن جراحان زانو و لگن و انجمن جراحان ارتوپدی آمریکا می باشند و با تکیه بر تجربه و تخصص خود به درمان بیماران می پردازند.

انواع  جراحی زانو چیست؟

انواع مختلفی از جراحی زانو وجود دارد. نوع عمل زانو بستگی به آسیب دیدگی زانو دارد که شامل:

تعویض کامل زانو (Total knee replacement)

افرادی که دچار آرتروز یا آرتریت روماتوئید هستند ممکن است به جراحی تعویض کامل زانو نیاز داشته باشند. عمل تعویض زانو رایج ترین عمل برای درمان آرتروز زانو است که شامل برداشتن قسمت های آسیب دیده زانو می باشد. جراحان به عنوان آخرین راه حل درمان درد زانو، جراحی تعویض مفصل زانو را انجام می دهند و غالبا زمانی که مفصل زانو آسیب های جبران ناپذیر دیده و با درمان دارویی درد حاصل از آن کاهش نداشته باشد به طوری که زندگی روزمره فرد را دچار اختلال کند از جراحی تعویض زانو استفاده می کنند.

جالب است که بدانید سالانه بیش از 600 هزار تعویض زانو در ایالات متحده انجام می شود.

در طی این جراحی، جراح مفصل آسیب دیده را خارج کرده و مفصل مصنوعی را جایگزین آن می کند.

آرتروسکوپی (Arthroscopy)

آرتروسکوپی یک عمل جراحی کم تهاجم است. Arthro به معنی مفصل و scopy به معنای دیدن است. در این روش یک برش کوچک روی زانو ایجاد می شود از دستگاه آرتروسکوپ برای تشخیص و درمان زانو از جمله:

  • ترمیم پارگی مینیسک که بخشی از غضروف در مفصل زانو است.
  • ترمیم پارگی رباط صلیبی زانو
  • شکستگی مفصل زانو (در اکثر موارد نیاز به جراحی باز دارد)
  • از بین بردن پوشش داخلی مفصل ملتهب
  • شل بودن مفصل زانو

عمل زانو

عمل تعویض زانو چقدر طول می کشد؟

مدت زمانی که بیمار برای عمل باید طی کند بستگی به نوع عمل زانو او دارد. معمولا جراحی تعویض کامل مفصل زانو بین یک الی دو ساعت طول می کشد.

عمل آرتروسکوپی نیز ممکن است حدودا یک ساعت وقت ببرد.

مراحل جراحی زانو چگونه است؟

بسته به نوع جراحی که برای زانو انتخاب می شود روش انجام جراحی نیز متفاوت است:

جراحی تعویض مفصل زانو

قبل از انجام عمل جراحی زانو آزمایشات عمومی انجام می گیرد تا ارزیابی کامل از سلامت بیمار حاصل  شود. در طی عمل هنگامی که فرد به پشت خوابیده است، عموما برش حدودا 8 الی 10 سانتی روی قسمت جلوی زانو ایجاد می شود و پزشک مفصل آسیب دیده را با مفصل مصنوعی تعویض می کند.

آرتروسکوپی

قبل از آرتروسکوپی زانو باید بیمار بیهوش شود. این بیهوشی ممکن است به یکی از روش های زیر انجام شود:

  • بیهوشی موضعی (فقط قسمتی از زانو ه قرار است عمل روی آن انجام شود)
  • بیهوشی منطقه ای (نیم تنه پایین شامل کمر به پایین)
  • بیهوشی کامل

اگر بیهوشی به صورت منطقه صورت بگیرد، می توانید مراحل عمل را روی مانیتور مشاهده کنید.

در این روش جراح ابتدا برش های بسیار کوچکی در زانو ایجاد می کند و دستگاه آتروسکوپ (وسیله ای دارای دوربین کوچک) وارد یکی از برش ها شده و جراح می تواند درون مفصل را روی مانیتور می بیند. جراح معمولا از این روش برای مشاهده، اصلاح و همچنین برداشتن بافت های آسیب دیده با استفاده از ابزارهای کوچک اقدام می کند.

نتیجه گیری

با توجه به مواردی که به آن اشاره شد و اهمیت این عمل و تاثیرگذاریش برای فعالیت های مهم زندگی بهتر است در صورت دچار شدن به بیماری های ارتوپدی به بهترین جراح زانو مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

Call Now Button