انتخاب برگه
دکتر متخصص ارتوپد لگن در شیراز

دکتر محمد علی قاسمی – فوق تخصص جراحی  لگن و مفصل ران

فلوشیپ تعویض مفصل و ارتروسکوپی از سویس

دکتر متخصص ارتوپد لگن در شیراز

جراحی های لگن یکی از سنگین ترین اعمال جراحی در زمینه اعمال ارتوپدی می باشد که با عوارض زیادی همراه است. جراحی لگن نیاز به تبحر بالای جراح لگن دارد.  به همین دلیل انتخاب جراح در نتایج عمل تاثیر بسزایی دارد.

اگر بدنبال شناسایی بهترین ارتوپد لگن هستید باید نکات زیر را در نظر بگیرید.

دکتر جراح لگن به کسی اطلاق می گردد که بعد از گذراندن دوره پزشک عمومی، تخصص جراحی استخوان و مفاصل را گذرانیده باشد و سپس فلوشیپ فوق تخصصی  جراحی لگن و مفصل ران ( هیپ) خود را به مدت دو سال از  دانشگاهای معتبر گذرانیده و مدرک فلوشیپ فوق تخصصی داشته باشد و واژه فلوشیپ یا فوق تخصص در سردر مطب دکتر  نصب شده باشد. با توجه به راه اندازی تازه فلوشیپ فوق تخصصی لگن تعداد پزشکان ارتوپد فوق تخصص لگن زیاد نمی باشد و در برخی از مناطق و شهر های ایران هیچ ارتوپد فوق تخصص لگنی وجود ندارد. راه دوم این است که به سایت نظام پزشکی به ادرس https://irimc.org مراجعه

دکتر متخصص ارتوپد لگن در شیراز دکتر متخصص ارتوپد لگن در شیراز دکتر متخصص ارتوپد لگن در شیراز دکتر متخصص ارتوپد لگن در شیراز

و در قسمت پایین صفحه روی قسمت جستجوی پزشک https://membersearch.irimc.orgکلیک کنید.

و  در قسمت جستجوی اعضا نظام پزشکی  اسم و فامیل دکتر و شهر را وارد کنید.

و در نهایت نتایج به این شکل برای شما نشان داده خواهد شد .

با زدن اسم دکتر آخرین مدرک تحصیلی و دورهای فوق تخصصی گذرانده شده برای شما نشان داده خواهد شد. با کلیک بر روی پروفایل دکتر تصویر آخرین مدرک پزشک به شما نشان داده خواهد شد.

دکتر محمد علی قاسمی به عنوان اولین و تنها  فوق تخصص لگن در شیراز استان فارس ،شیراز  و جنوب کشور شناخته می شود.

دکتر  قاسمی دوره  فوق تخصص جراحی لگن و مفصل ران (هیپ )  خود را از دانشگاه تهران و زوریخ سویس گذرانیده است و دوره های تکمیلی متنوعی را در دانشگاه های معتبر اروپا از جمله هامبورگ آلمان و اتریش و سویس گذرانده و آماده خدمت به همشهریان عزیز می باشد.

مراحل جراحی لگن

زمانی که شما به یک فوق تخصص لگن مراجعه می کنید وی با تمهیداتی که حاصل سال ها فعالیت و تجربه کاری بوده است، روند جراحی را شروع می کند. قطعاً این اقدامات در موفقیت نتیجه جراحی اثر گذار خواهد بود. مهم ترین مراحل جراحی لگن:

 • در ابتدا پزشک شرح حال دقیقی از بیمار می گیرد و علائم بالینی وی را مورد بررسی قرار می دهد. دریافت شرح حال، معاینات فیزیکی و آگاهی دقیق از علائم بالینی به تشخیص درست خواهد انجامید. در نهایت مهم ترین اتفاقی که در پی تشخیص درست خواهد آمد، انتخاب بهترین روش درمان و نتیجه بخشی روش درمانی است.
 • در دومین مرحله بیمار باید تحت عکسبرداری قرار بگیرد تا از نواحی داخلی لگن و نیز مفاصل عکس های رادیولوژی تهیه شود. این عکس ها به دقت تشخیص می افزایند و کمک بسیار مهمی در روند تشخیص خواهند داشت.
 • در مواردی که بیماری جدی باشد فرد باید تحت عمل جراحی قرار گیرد.
 • پیش از آغاز روند جراحی بسیاری از مراقبت ها انجام می شود که مشکلی برای افراد ایجاد نشود.

برای مثال پیش از جراحی مقداری خون تهیه می شود. تهیه خون با این هدف انجام می شود در صورتی که خونریزی بیمار زیاد باشد خون را به وی تزریق کنند.

 • انجام بیهوشی: در این مرحله متخصص بیهوشی با استفاده از دارو فرد را بیهوش می کند.
 • سپس پزشک با ایجاد برش هایی در نواحی ران و لگن به بخش های مفاصل دسترسی پیدا می کنند.
 • در طی این جراحی پزشک مفصل مصنوعی ران را با مفصل تخریب شده در ناحیه ران تعویض می کند. در واقع پروتز مصنوعی جایگزین مفصل اصلی می شود.

مراقبت های بعد از جراحی تعویض مفصل لگن و ران

به دلیل این که جراحی تعویض مفصل لگن از حساسیت بالایی برخوردار است بعد از اتمام روند جراحی باید مراقبت هایی انجام شود تا احتمال بروز عوارض بعد از جراحی به کمترین میزان ممکن برسد. مهم ترین مراقبت هایی که از سوی دکتر متخصص ارتوپد لگن ارائه شده است از این قرار است:

 • مصرف به موقع و منظم داروهایی که از لخته شدن خون در پاها جلوگیری می کنند: این داروها باید طبق دستور پزشک و در موعد مقرر استفاده شود.
 • مراجعه به پزشک برای تعویض پانسمان و برداشتن لوله هایی که در جراحی کار گذاشته شده است: در واقع در جراحی لوله هایی در بدن افراد گذاشته می شود که خون و مایع اضافی بدن را به بیرون منتقل کند. بعد از گذشت چند روز برداشت این لوله ها و تعویض پانسمان همزمان انجام می شود.
 • هنگام خوابیدن باید پاها از هم فاصله داشته باشد. از این رو می توانید از یک بالش در بین پاهای خود استفاده کنید.
 • مصرف داروهای آنتی بیوتیک برای کاهش احتمال عفونت بعد از عمل تعویض مفصل لگن و ران بسیار حائز اهمیت است.

دکتر محمد علی قاسمی متخصص جراحی ارتوپدی و فوق تخصص جراحی لگن و مفصل ران و فلوشیپ تعویض مفصل در شیراز، آگاه به دانش روز دنیا،در زمینه جراحی ارتوپد، لگن و زانو آماده ارائه خدمات به شما کاربران گرامی می باشد.

لازم به ذکر است با مراجعه به  اینستاگرام دکترمحمدعلی قاسمی می توانید از مطالب علمی و کاربردی این صفحه آگاهی پیدا کنید.

چکیده مطلب

در تمامی بخش های این نوشتار تلاش کردیم با طرح موضوعاتی که در زمینه جراحی لگن وجود دارد نشان دهیم که این جراحی جزء آن دسته از جراحی های فوق العاده خطرناک است. در واقع با یکسری از راهکارها می توانید از بروز خطر بعد از جراحی بکاهید که یکی از آن ها انتخاب هوشمندانه و دقیق بهترین فوق تخصص جراحی لگن است.

خوش بختانه این روزها شاهد فعالیت های گسترده از سوی پزشکانی هستیم که با عنوان بهترین دکترارتوپد لگن شناخته می شوند. این دسته از جراحان کارنامه کاری درخشانی دارند و می توانند بهترین روند جراحی را برای افراد رقم بزنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی ها و معیارات بهترین فوق تخصص ارتوپد در شیراز می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات خویش را در این زمبنه افزایش دهید.

با تشکر از حسن توجه شما عزیزان، مدیریت سایت: دکترمحمد علی قاسمی، متخصص جراحى ارتوپد و فوق تخصص جراحی لگن و مفصل ران و فلوشیپ تعویض مفصل از سویس.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پنج =

Call Now Button