انتخاب برگه
دکتر محمد علی قاسمی / بیماری ها / زانو / علائم سرطان زانو را بشناسید
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

علائم سرطان زانو را بشناسید

آیا علائم سرطان زانو را می شناسید؟ آیا تا به حال اسم استئوسارکوم به گوشتان خورده است؟ بیماری های زانو در سنین مختلف متوجه افراد در گروه سنی های متفاوتی است. تشخیص و درمان سرطان طانو چگونه انجام می شود؟ آیا این اختلال کشنده است؟ اگر می خواهید همه چیز در ارتباط با آن را بدانید، در ادامه مقاله با ماهمراه باشید.

سرطان زانو چیست؟

استئوسارکوم یک تومور استخوانی و تنها یکی از انواع سرطان استخوان است. این تومور در نواحی اطراف زانو رشد بیشتری دارد. همچنین ممکن است بخشی از استخوان ران که نزدیک زانو است را تحت تاثیر قرار دهد. خوشبختانه این نوع سرطان زیاد شایع نیست. اما رشد آن زیاد است.

اکثر این تومور ها بخش های دیگر بدن شما را درگیر نمی کند. همچنین در استخوان های بلند ایجاد می شوند. بلکه موجب ایجاد آسیب به ناحبه مورد نظر می شود. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا علائم آن رابشناسید.

یکی دیگر از انواع سرطان، استئوکندروم است. اما متاسفانه یکی از انواع سرطان هایی است که کودکان را نیز به خود مبتلا می کند.بنابراین این نوع در نوجوانان شایع تر است. همچنین در زمان رشد بیشتر بروز پیدا می کند.  

✔️ درمان زانوی ضربدری

علائم سرطان زانو چیست؟

برخی از علائم و نشانه های سرطان زانو ممکن است مشابه سایر بیماری ها و اختلالات زانو باشد. به همین دلیل است که در صورت ایجاد مشکل هر و ناراحتی در این ناحیه بررسی های لازم باید هر چه سریع تر انجام شود. از جمله نشانه ها و علائم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلات حرکتی
 • احساس خستگی
 • تب
 • ضعف در استخوان ها
 • کاهش وزن
سرطان زانو

از شاخص ترین نشانه های تومور زانو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درد و تورم استخوان ها

درد شاید اولین و شایع ترین نشانه سرطان زانو باشد. درد و تورم در استخوان اطراف زانو باید سریعا پیگیری شود.  علی الخصوص اگر این درد استخوانی متداوم و زیاد شونده است. همچنین استخوان های شما در این ناحیه ممکن است دچار تورم و قرمزی شود.

شکستگی استخوان زانو

استخوان ها در اثر وجود سرطان زانو تضعیف می شوند. بنابراین امکان ایجاد شکستگی چندین برابر می شود. ممکن است در این زمان بیشتر دچار شکستگی استخوان زانو شوید. با مراجعه به متخصص و معاینات و بررسی های بیشتر این موضوع مشخص خواهد شد.

همچنین شما ممکن است هیچ علائمی برای این اختلال مشاهده نکنید، گاهی مراجعه به دلایل دیگر انجام می شود. اما طی آزمایشات تومور های استخوانی نیز تشخیص داده می شود.

درمان سرطان زانو

درمان سرطان زانو در کسانی که سرطان در آن ها گسترش نیافته است، بسیار آسان تر است. جان افراد در تشخیص به هنگام این اختلال حفظ می شود. چرا که درمان قبل از گسترش بیماری در بدن، آسان تر است. درمان این بیماری همچنین به نوع سرطان و میزان پیشرفت آن بستگی دارد. ّ

گاهی اوقات جراح زانو برای تکمیل روند درمانی ناچار است بخشی از سر استخوان را بردارد. البته جایگزین آن پروتز های مصنوعی قرار خواهد گرفت. البته راه های درمانی دیگربه صورت جداگانه و یا همرمان ممکن است صورت بگیرد که از جمله آن ها می توان به موارد  زیر اشاره کرد:

 • شیمی درمانی
 • رادیوتراپی
 • دارودرمانی

✅ درباره عفونت در تعویض مفصل زانو چه می دانید؟

هر کدام از درمان های فوق و یا به صورت ترکیبی ممکن است برای درمان تومورهای زانو و همچنین جلوگیری از گسترش آن پیشنهاد شوند.

تومور زانو

علت ایجاد تومورهای استخوانی چیست؟

علت ایجاد تومورهای استخوانی در ناحیه زانو چیست؟ با آنکه دلایل اصلی ایجاد آن تا به امروز ناشناخته باقی مانده است، اما مواردی وجود دارد که می تواند در ایجاد آن تاثیر مستقیم داشته باشد. از جمله آن ها می توان به دلایل زیر اشاره کرد:  

 • دلایل ژنتیکی
 • سن
 • قرار گرفتن در معرض تشعشعات

با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات لازم این اختلال تشخیص داده می شود.

پرسش و پاسخ های متداول شما در ارتباط با تومورهای زانو  

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 1 =

Call Now Button