انتخاب برگه
کلینیک دکتر محمدعلی قاسمی

دکتر محمد علی قاسمی – فوق تخصص جراحی  لگن و مفصل ران

فلوشیپ تعویض مفصل و ارتروسکوپی از سویس

کلینیک دکتر محمدعلی قاسمی

کلینیک دکتر محمد علی قاسمی ، در زمینه تشخیص و درمان بیماری های لگن و مفصل ران فعالیت دارد . فعالیت کلینیک در چند  زمینه برجسته تر است که شامل :

شکستگی های پیچیده لگنی

تعویض مفصل های پیچیده لگن

تعویض مجدد مفصل لگن (رویژن )

اصلاح دررفتگی های مادرزادی لگن

درمان نکروز یا سیاه شدن سر استخوان ران (Avascular necrosi)

درمان های نگهدارنده هیپ

شکستگی های پیچیده لگنی

با توجه به آناتومی پیچیده لگن و ساختار سه بعدی آن شکستگی های لگن نیاز به مهارت وتجربه جراح و دانش کافی و به روز پزشک در درمان این شکستگی ها دارد . در بین بیماران تمام شکستگی های اطراف لگن به شکستگی لگن تعبیر می شود اما شکستگی های لگن طیف وسیعی از شکستگی ها را شما می شود :

شکستگی حلقه لگنی

شکستگی  ساکروم

شکستگی استابولوم

شکستگی سر استخوان ران

شکستگی گردن استخوان ران

شکستگی اینتر تروکانتریک  شکستگی سابتروکانتریک

شکستگی سر استخوان ران

شکستگی سر استخوان ران معمولا با در رفتگی مفصل ران همراه است که تصمیم گیری در مورد درمان بسته به شکستگی متفاوت است که در صورتی که به خوبی جا انداخته نشود سیاه شدن سر استخوان ران را به همراه خواهد آورد. در کلینیک دکتر قاسمی این پروسه به خوبی صورت می گیرد و دکتر با مهارت و تجربه کافی استخوان شکسته را جا می اندازد، با دوره نقاهت و عوارض کم مدت برای بیمار.

باید اضافه نماییم که دکترمحمدعلی قاسمی مدرک جراحی شکستگی لگن و استابولوم خود را از دانشگاه هامبورگ آلمان دریافت نموده است .

تعویض مفصل های پیچیده لگن

باید دانست که تعویض مفصل لگن انواع مختلفی را شامل می شود که شامل طیف وسیعی از جمله تعویض مفصل ساده تا تعویض مفصل های پیچیده را شامل می شود . بیماران باید بدانند که تعویض مفصل در هر بیماری تا بیمار دیگر متفاوت است مثلا تعویض مفصل ثانویه به سیاه شدن سر استخوان ران در مراحل اولیه ساده و تعویض مفصل های ثانویه به دررفتگی مادرزادی لگن پیچیده درنظرگرفته می شود .

کلینیک دکتر قاسمی

تعویض مجدد مفصل لگن (رویژن )

ممکن است شما به دلیلی  تعویض مفصل لگن انجام داده باشید اما موفقیت آمیز نبوده و یا این که زمان محدودی موفقیت آمیز بوده ولی مجددا دچار درد در لگن شده باشید و نیاز داشته باشید که مفصل مجددا عوض شود که می تواند به دلایل:

سایش پلی اتیلن

لق شدن پروتز

شکستگی اطراف پروتز

عفونت مفصل مصنوعی

مواردی که در بالا قید شده است. در کلینک دکتر قاسمی بعد از بررسی بیماران انواع مختلف تعویض مفصل مجدد انجام می شود .

تعویض مفصل پیچده لگنی یا بازسازی استابولوم با اگمنت و بازسازی فمورال با تعویض استم جدید صورت می گیرد.

اصلاح دررفتگی های مادرزادی لگن

دررفتگی های مادرزادی لگن در بزرگسالان ثانویه به این دررفتگی ها در کودکی می باشد  که درمان نشده  یا درمان گردیده اما نتایج درمان موفقیت آمیز نبوده است . این بیماران معمولان از درد و لنگش و کوتاهی اندام و ظاهر خود شاکی هستند . در کلینک تعویض مفصل دکتر قاسمی انواع متنوعی از این بیماران تحت درمان جراحی با استوتومی یا تعویض مفصل قرار می گیرند .

درمان نکروز یا سیاه شدن سر استخوان ران (Avascular necrosis)

 امروزه سیاه شدن سر استخوان ران  در حال افزایش است که به دلایل متنوعی از جمله مصرف داروهای کورتیکواستروییدی ، مصرف خودسرانه داروهای چاقی ،شیمی درمانی صورت می پذیرد در کلینیک تعویض مفصل دکتر قاسمی این بیماران با روش های متنوعی از جمله درمان های غیرجراحی، دکامپرشن، استوتومی، تعویض مفصل لگن تحت درمان قرار می گیرند .

دکتر محمد علی قاسمی متخصص جراحی ارتوپدی و فوق تخصص جراحی لگن و مفصل ران و فلوشیپ تعویض مفصل در شیراز، آگاه به دانش روز دنیا،در زمینه جراحی ارتوپد، لگن و زانو آماده ارائه خدمات به شما کاربران گرامی می باشد.

لازم به ذکر است با مراجعه به  اینستاگرام دکترمحمدعلی قاسمی می توانید از مطالب علمی و کاربردی این صفحه آگاهی پیدا کنید.

درمان های نگهدارنده هیپ (hip preservation )

درمان های نگهدارنده هیپ از زیر شاخه ای فوق تخصص لگن می باشد که هدف آن درمان بیمارای هیپ یا مفصل ران به نحوی است که کار بیمار به تعویض مفصل نکشد یا این که تعویض مفصل بیمار با تاخیر صورت بگیرد .دکتر قاسمی مدرک فلوشیپ درمان های نگهدارنده هیپ ( hip preserving ) خود را از دانشگاه زوریخ سویس دریافت نموده است و انواع :

استوتومی های لگن

ارتروسکوپی هیپ

درمان جوش نخوردن گردن استخوان ران

درمان بیماری پرتس و اسلیپ

سندروم گیر افتادگی لگن ( Femoroacetabular Impingment  )

safe surgical dislocation

در کلینک لگن دکتر قاسمی انجام می پذیرد، که با بهترین خدمات، با کوتاه ترین خدمات و دوره نقاهت برای بیمار می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی ها و معیارات بهترین فوق تخصص ارتوپد در شیراز می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات خویش را در این زمبنه افزایش دهید.

با تشکر از حسن توجه شما عزیزان، مدیریت سایت: دکترمحمد علی قاسمی، متخصص جراحى ارتوپد و فوق تخصص جراحی لگن و مفصل ران و فلوشیپ تعویض مفصل از سویس.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =

Call Now Button